LYNELIO EŽERAS (22,20 ha; Varėnos r.sav.)

Žvejybos ploto naudotojas Alytaus žvejų klubas „Karpio Broliai“

Dėl leidimų žvejybai ir informacijos kreiptis telefonu :

+370 683 57522 (Tadas) arba  +370 675 43791 (Žydrius)

 

LIMITUOTOS ŽVEJYBOS REGULIAVIMO PRIEMONĖS IR SĄLYGOS (NR.44)

 

  1. Žvejoti leidžiama turint leidimą limituotai žvejybai ( toliau-Leidimas ) arba nemokamos žvejybos teisę. Žvejojama laikantis Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių ir šių limituotos žvejybos reguliavimo priemonių ir sąlygų reikalavimų. Ant ledo leidžiama žvejoti turint žvejybos ploto naudotojo išduotą dvi paras arba mėnesį galiojantį mėgėjų žvejybos leidimą, kurio kaina neviršija mėgėjų žvejybos leidimų, suteikiančių teisę žvejoti valstybiniuose vandens telkiniuose, į kuriuos išduoti leidimai naudoti žvejybos plotą ir neorganizuojama limituota žvejyba, kaina.
  2. Išduodami leidimai parai, suteikiantys teisę per parą sugauti ne daugiau kaip 1 lydeką ( ne mažesnę kaip 60 cm ir ne didesnę kaip 70 cm ) ir 2 lynus ( ne mažesnius kaip 35 cm). Kol sugaunamas leidime nurodytas žuvų kiekis, galima papildomai sužvejoti 5 kg kitų žuvų. Visus sugautus karpius, baltuosius amūrus, šamus ir erškėtus privaloma nedelsiant paleisti atgal į Lynelio ežerą.
  3. Per metus išduodama ne daugiau kaip 200, o per parą ne daugiau kaip 20 Aplinkosaugos leidimų informacinės sistemos (Alis) leidimų. Žvejybai ant ledo per metus išduodama ne daugiau kaip 260, o per parą ne daugiau kaip 16 mėgėjų žvejybos leidimų.
  4. Žvejyba dugnine meškere vykdoma iš 8 ( įskaitant ir su raide prie skaičiaus) vandens telkinio pakrantėje paruoštų ir pažymetų vietų.
  5. Draudžiama žvejoti masalui naudojant gyvą žuvelę ( išskyrus žvejojant ant ledo).
  6. Nuo gugužės 1 d. iki rugsėjo 15 d. draudžiama žvejoti iš vandens transporto priemonių, o nuo rugsėjo 16 d. iki balandžio 30 d. iš plaukiančių vandens transporto priemonių.
  7. Be Leidimų žvejybą gali vykdyti nemokamą teisę turintys asmenys ( asmenys iki 16 metų, valstybinio socialinio draudimo pensininkai ir neįgalieji). Nemokamą žvejybos teisę turintiems asmenims, žvejojantiems be Leidimo, leidžiama žvejoti tik nuo saulės patekėjimo iki jos nusileidimo (pagal kalendoriuje nurodytą laiką), naudoti ne daugiau kaip 1 mėgėjų žvejybos įrankį, visus sugautus karpius, baltuosius amūrus, šamus , erškėtus ir lynus privaloma nedelsiant paleisti atgal į Lynelio ežerą.
  8. Visos sugautos žuvys, kurios privalo būti paleistos atgal į Lynelio ež., paleidžiamos nesukeliant pavojaus jų gyvybingumui.
  9. Šios limituotos žvejybos reguliavimo priemonės ir sąlygos įsigalioja 2020 m. birželio 18 d.
  10. Nemokamą žvejybos teisę turintiems asmenims, žvejojantiems be Leidimo draudžiama žvejoti naudojant dugninę meškerę

APIE LYNELIO EŽERĄ

Lynelis – ežeras pietų Lietuvoje, Varėnos rajone, apie 12,5 km į šiaurės vakarus nuo Senosios Varėnos, 6 km į rytus nuo Daugų, į pietvakarius nuo plento 128 Naujieji Valkininkai–Daugai–Alytus , paribyje su Alytaus rajonu. Ilgis iš šiaurės vakarų į pietryčius 0,98 km, plotis iki 0,34 km. Giliausia vieta yra pietrytinėje dalyje, siekia 11 m. Ežero kilmė rininė. Krantai aukštoki, ištisai apaugę Gudžių mišku. Dugnas padengtas dumblu, įlankose kaupiasi durpės.Ežeras nenutekantis, priklauso Varėnės intako Abistos baseinui. Į šiaurę įsikūręs Vėžionių kaimas.

Ežerėvardis Lynẽlis yra dirbtinis (pagal žuvies pavadinimą lynas), tikrasis vardas yra Bìbiškis nuo bibas („varpa, penis“).

Plotas 0,21 km²
Kranto linijos ilgis 2,68 km
Kilmė ledyninis
Vidutinis gylis 5,3 m
Didžiausias gylis 11 m