Penkiais centimetrais didinamas leidžiamų paimti lydekų ilgis: nuo šiol draudžiama gaudyti mažesnes kaip 50 centimetrų lydekas. Dalyje taisyklėse išvardintų telkinių, siekiant mažinti karpinių žuvų kiekį, draudžiama gaudyti mažesnes nei 65 ir didesnes nei 90 centimetrų lydekas.

Taip pat taikomi apribojimai žvejojant gyvu masalu: kaip ir iki šiol, žūklė leidžiama keturiais žvejybos įrankiais, tačiau tik du jų (Kuršių mariose – trys) gali būti su gyva žuvele.

Ministerija pabrėžia, kad plėšrios žuvys yra esminė ekosistemos grandis, nes jų trūkstant mažėja ne tik žuvų išteklių, bet prastėja viso vandens telkinio būklė: plėšrūnų neišgaudomos smulkios, menkavertės žuvys išėda zooplanktoną, prasideda intensyvesnis vandens žydėjimas, sumažėja vandens skaidrumas, nyksta povandeninė augmenija.

Tuo metu žvejyboje masalui naudojant gyvą žuvelę paprastai plėšriosios žuvys masalą nuryja giliau, nei žvejojant dirbtiniais masalais, tad sugavus mažesnę žuvį, nei taisyklės leidžia paimti, ją sudėtingiau paleisti gyvybingą ir nesužalotą.

Įsigalioja ir draudimas visoje Lietuvoje gaudyti plačiažnyplius vėžius, taip pat panaikinta išimtis, leidusi invazinius vėžius gaudyti upėtakių neršto metu. Tai reiškia, kad nuo spalio 1-osios iki gruodžio 31 dienos upėse, kur neršia upėtakiai, draudžiamas ir žuvų, ir vėžių gaudymas.

„Išimtis panaikinta todėl, kad nustatyta nemažai atvejų, kai invazinių vėžių gaudymo pretekstu vykdyta neteisėta žvejyba, niokojamos upėtakių nerštavietės“, – teigia ministerija.

Žuvys, kurių sugavimo limitas nustatytas vienetais (lydekos, sterkai, vėgėlės, šamai), nuo šiol bus įskaitomos į bendrą leidžiamą per vieną žvejybą pasiimti žuvų kiekį kilogramais. Vieno žvejo žuvų laimikis negali sverti daugiau nei 5 kilogramus, Kuršių mariose – 7 kilogramus.

Artimiausiu metu žadama nustatyti nemažai apribojimų limituotai lašišų ir šlakių žvejybai.

Jau nuo dabar Vilnios upėje nuo žiočių iki Rokantiškių užtvankos ir Žeimenoje, nuo šios upės žiočių iki Lakajos žiočių visus sugautus upėtakius, kiršlius, lašišas ir šlakius privaloma paleisti atgal į upę. Be to, minėtoje Vilnios atkarpoje draudžiama žvejoti natūralios kilmės masalais ir naudojant daugiau kaip vieną vienšakį kabliuką.

Tuo metu karšius Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje esančiuose polderiuose nuo šiol bus galima gaudyti visus metus.

Draudimai šiek tiek švelninami Neries atkarpoje Vilniuje. Nuo rugsėjo 16 dienos iki gruodžio 25 dienos nenaudojant dirbtinių masalų ar žuvelės, bus galima žvejoti didesnėje Neries atkarpoje – ne nuo Šilo gatvės tilto, bet nuo Žirmūnų tilto iki Valakupių tilto.